Azure Stack

Veri merkezlerinde, uç konumlarda, uzak ofislerde ve bulutta hibrit uygulama oluşturup çalıştırın.

Azure Stack ile Azure hizmetlerini ve özelliklerini veri merkezleri, uç konumlar ve uzak ofisler gibi istediğiniz ortama genişletin. Farklı iş yüklerine yönelik esneklik ile hibrit ve uç bilişimi uygulamalarını BT ekosisteminizde tutarlı olarak oluşturun, dağıtın ve çalıştırın.

Azure Stack Çözümleri

Uç bilgi işlem iş yükleri çalıştırın

Azure Stack Edge

Bir Azure yönetilen gereci ile Nesnelerin İnterneti (IoT) ve yapay zeka iş yükleriniz için işlem ve donanım hızlandırmalı makine öğrenmesini uç konumlarda kullanarak hızla içgörü edinin.

Azure Stack Edge’i şunun için kullanın:
  • Uçta makine öğrenmesi
  • Uç ve Nesnelerin İnterneti çözümleri
  • Uçtan buluta ağ veri aktarımı
Veri merkezinizi modernleştirin

Azure Stack HCI

Azure ile tümleştirilmiş hibrit ve hiper yakınsanmış bir çözüm kullanarak sanallaştırma konağınızı yenileyin.

Azure Stack HCI’yı şunun için kullanın:
  • Ölçeklenebilir sanallaştırma ve depolama alanı
  • Şirket içi mimariyi modernleştirme
  • Uzak şubeler
  • Yüksek performanslı iş yükleri
Bulut hizmetlerini şirket içinde kullanın

Azure Stack Hub

Tutarlı şirket içi Azure hizmetlerini kullanarak Bulutta yerel uygulamalarla kendi özel, otonom bulutunuzu bağlı veya bağlantısı kesik şekilde çalıştırın.

Azure Stack Hub’ı şunun için kullanın:
  • Bağlı veya bağlantısı kesik senaryolar
  • Uygulama modernizasyonu


Buluta bağlı esnek bir mimariyle kaynak yönetimini birleştirin

Azure Arc özellikli Azure Stack HCI ile en son Azure güvenliği, performansı ve özellikleriyle her zaman güncel kalın. Azure Stack HCI konaklarının yanı sıra bunlar üzerinde çalışan sanal makineleri (VM'ler) ve kapsayıcıları Azure portal’dan keşfedin, izleyin ve yönetin.
Videoyu İzle

Simple and flexible cloud operations

Performance for demanding workloads

Cost-effective, scalable performance

Uç bilişim ortamlarınızı modernleştirin

Dağıtımınız için elde edebileceğiniz performans düzeyi de dahil olmak üzere uç ortamlarınız için Intel teknolojisi üzerinde Azure Stack HCI kullanmanın avantajları hakkında bir üçüncü taraf incelemesini okuyun.

Şirket içinde buluta özel uygulamaları çalıştırmak için Azure Arc tarafından etkinleştirilen Azure Kubernetes Service ile tümleştirme.

Akıllı uç ve uzak veya şube ofis çözümleri için küçük form faktörlü Azure Stack HCI düğümleri.

Şirket içi iş yüklerini yönetmek için performans iyileştirmesi.

Esnek, büyük ölçekli VDI platformu ve şirket içinde Azure Sanal Masaüstü desteği.

Azure hibrit çözümüyle işlerinizi buluta genişletin

İşlerinizi buluta genişletin ve Azure Stack HCI konaklarını, sanal makineleri (VM’ler) ve Azure kaynaklarını Azure portal içinde yan yana yönetin. Birden çok kümeyi izleyin, uzantıları ve Azure İlkelerini yönetin ve Azure Arc özellikli düğümlerle self servis VM'leri kullanın. Premier veya Azure desteği planınızı kullanarak Azure Stack HCI aboneliğinizle düzenli ve tutarlı özellik ve güvenlik güncelleştirmeleri ile birleştirilmiş faturalama elde edin.

Yasal ve bağlantı gereksinimlerini esneklikle karşılayın

Azure Arc özellikli Azure Stack HCI, yasal veya gizlilik nedenleriyle verilerin şirket içinde kalması gerektiğinde sanallaştırılmış iş yüklerini birleştirmenize ve bulut verimlilikleri elde etmenize yardımcı olur. Ömrünü tamamlamış iş yükleriyle uyumluluk için Azure Stack HCI'ya geçiş yaparken Windows Server 2008/R2, SQL Server 2008/R2, Windows Server 2012/R2 ve SQL Server 2012 genişletilmiş güvenlik güncelleştirmelerini hiçbir ek ücret ödemeden edinin.

Tanıdık araçlarla yönetimi basitleştirin

Azure Arc özellikli Azure Stack HCI, ortamlarınızla ve tanıdık yönetim araçlarına sahip popüler üçüncü taraf çözümlerle tümleşir. Altyapınızı oluşturmak üzere mevcut Windows Server ve Hyper-V becerilerinizden yararlanmak için yerleşik bir dağıtım GUI’si ile Windows Admin Center’i kullanın. Popüler, platformlar arası Windows PowerShell çerçevesini kullanarak tamamen betik haline getirilebilen yönetim görevlerini otomatikleştirin.

Esnek seçeneklerle dağıtın

Alet benzeri bir deneyim, 25’den fazla donanım iş ortağının birinden doğrulanmış bir düğüm çözümü veya başka bir amaca yönelik donanım gibi ortamınıza en uygun dağıtım senaryosunu seçin. Azure veya tanıdık yönetim araçlarını kullanarak çözümünüzü yönetin ve gelişmiş ekosistemindeki çok çeşitli yardımcı yazılım seçenekleri arasından seçim yapın. Azure Stack HCI ile doğrulanmış SI iş ortaklarından gelen dağıtım hizmeti tekliflerini keşfedin.

Azure Stack Hub nedir?

Azure Stack portföyünün bir parçası olan Azure Stack Hub, uygulamaları şirket içi ortamda çalıştırmanıza ve veri merkezinizde Azure hizmetleri sunmanıza olanak tanımak için Azure’ı genişletir. Kuruluşlar dijital anlamda dönüşüm gerçekleştirmek için birbiriyle yarışırken, çoğu, modern mimariler üzerinde bir şeyler oluşturmak ve eski uygulamaları yenilemek üzere genel bulut hizmetlerini kullanarak daha hızlı ilerleyebilir. Ancak birçok iş yükünün şirket içinde kalması gerekir (örneğin, teknoloji ve mevzuat kaynaklı engellerden dolayı). Microsoft, iş yüklerinin nerede olduğundan bağımsız olarak tüm iş yüklerinize yönelik geniş kapsamlı hibrit bulut seçenekleri ve bulut yeniliği sunar.

İnternete veya genel buluta bağlanmadan veya kısmen bağlanarak çalıştırabildiğiniz kendi otonom bulutunuz

Tutarlı araçları, deneyimleri ve uygulama modellerini kullanma ve bunları Azure ile Azure Stack Hub arasında aktarma yeterliliği

HPE, Dell EMC, Cisco, Lenovo ve diğer firmaların sağladığı bütünleşik sistemleri sunan tek bir Azure ekosistemi

Edge uygulamaları ve bağlantısız çözümler

Gecikme süresini azaltmak ve bağlantı gereksinimlerini karşılamak için verileri Azure Stack Hub’da yerel olarak işleyin ve daha fazla analiz için Azure’da toplayın. Her iki işlemde de ortak uygulama mantığını kullanın. Azure Stack Hub’ı internet ve Azure bağlantısı olmadan da dağıtabilirsiniz.

Çeşitli düzenlemeleri karşılayan bulut uygulamaları

Mevzuat veya ilke gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmak için şirket içinde dağıtıma ilişkin tam esnekliği koruyarak Azure’da uygulama geliştirin ve dağıtın. Kod değişikliği gerekmez. Genel denetim, finansal raporlama, döviz işlemleri ve çevrimiçi oyun oynama gibi görevlere yönelik gereksinimlerin karşılanmasına yardımcı olun.

Şirket içindeki bulut uygulaması modeli

Mevcut uygulamaları güncelleştirmek ve genişletmek veya yenilerini oluşturmak için Azure hizmetlerini, kapsayıcıları, sunucusuz özelliğini ve mikro hizmet mimarilerini kullanın. Bulutta sunulan Azure hizmetlerinde ve Azure Stack Hub şirket içi hizmetlerde tutarlı DevOps işlemlerini kullanarak görev açısından kritik uygulamalarınızı hızla modernleştirin.

Başa dön