Disaster Recovery as a Service

Yönetilen Felaket Kurtarma Hizmeti Nedir?

CloudFlex Disaster Recovery as a Service (DRaaS) hizmetleri işletmenizin ihtiyaçlarına göre dizayn edilen sistem arızası ya da doğal felaket gibi durumların oluşması halinde iş sürekliliğinizi sağlamak ve iş kayıplarınızın önüne geçmek için tasarlanmış, felaket kurtarma servisi ile mevcut lokasyona ek bir coğrafyada eş zamanlı replike edilen veri ve servislerinizin tamamını ihtiyaç duyduğunuz her an sıfıra yakın kesinti ve minimum veri kaybı toleransı ile daima ayakta tutuyor, bu sayede felaket senaryosu ne olursa olsun veri akışlarınızın kesintiye uğrama ya da kaybolma riskini minimize ederek her türlü krize karşı altyapısı ve ekibiyle size %100 çözüm garantisi sunuyor.

CloudFlex Disaster Recovery as a Service (DRaaS) hizmetleri, veri kaybını minimuma indirme, iş sürekliliğini sağlama, acil durumlarda hızlı bir şekilde hareket etme ve daha az altyapı yatırımı yapma avantajları sağlar. Aynı zamanda felaket durumlarında işletmenin itibarını korur.

CloudFlex Disaster Recovery as a Service (DRaaS) hizmetleri Organizasyonlara sistem yedekliliği sağlarken, sistem arızalarında da iş sürekliliği sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.

Disaster Recovery as a Service Neler Yapıyoruz?

İş Etki Analizlerinin Yapılması

İşletmenizdeki tüm iş birimleri ile bir araya gelerek Felaket senaryolarınızı dikkate alarak olası riskleri ve bu risklerin iş akışlarınız üzerindeki etkilerini analiz ediyoruz.

Replikasyonların Düzenli Olarak İzlenmesi ve Raporlanması

Planlanmış olan kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen replikasyonlara ait felaket kurtarma akışınızı 7/24 proaktif olarak izliyor ve raporluyoruz.

Kurallarının Oluşturulması

İş etki analizleri çıktıları sayesinde iş akışlarınız ve veri oluşturma / saklama prosedürlerinizi analiz ederek işletmeniz için en uygun replikasyon kurallarını oluşturuyoruz.

Planlı ve Plansız DR Testlerinin Yapılması

Yılda 4 kez gerçek sistemler üzerinden belirlenen tüm senaryolarda planlı ve plansız felaket kurtarma testlerini gerçekleştiriyor, sonuçları düzenli olarak raporluyoruz.
CloudFlex ile

Disaster Recovery as a Service Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Daha az iş yükü

CloudFlex Disaster Recovery as a Service Felaket Kurtarma servisleri altyapısının tüm bakımı ve yönetimi CloudFlex tarafından yapılır. Bu durum sizlere hem maliyet anlamında hem de operasyonel yük anlamında avantaj sağlar.

Maliyet Avantajı

CloudFlex Disaster Recovery as a Service Felaket Kurtarma servisleri hizmeti kullandığın kadar öde modeli ile faturalandırmanızı aylık olarak yapmanızı sağlar. Farklı ihtiyaçlarınıza uygun kaynaklar kullanarak işletmenizin ihtiyaç duyduğu IT projelerinizi hızlıca gerçekleştirmenizi sağlar.

Yüksek Erişilebilirlik (SLA)

CloudFlex Disaster Recovery as a Service Felaket Kurtarma servisleri hizmeti %99,9 çalışma süresine sahip olan, hizmet kesintisine tahammül edemeyen işletmeler için yüksek erişilebilirliği (SLA) garanti eder.

7/24 Proaktif İzleme

CloudFlex Disaster Recovery as a Service Felaket Kurtarma servisleri hizmeti senaryonuza ait tüm topolojiler ve network ağları CloudFlex bünyesinde istihdam edilen sistem mühendisleri aracılığı ile proaktif olarak izlenir. Olası müdahale gereksinimlerinde ise anında uzaktan erişim ve lokasyona göre iş ortağı ağımızda olan fiziki müdahale ekipleri ile tüm sistemin kesintisizliği garanti altına alınır.

Rakipsiz RTO ve RPO değerleri

CloudFlex Disaster Recovery as a Service Felaket Kurtarma servisleri kabul edilebilir veri kaybı (RPO) ve kabul edilebilir kesinti süresi (RTO) değerlerinde en iyi sonucu garanti eder. Genellikle 15 dk olarak kabul edilir. CloudFlex Felaket Kurtarma Hizmetleri çerçevesinde internet erişim hızınıza bağlı olarak veri kaybınız neredeyse sıfıra düşer, RTO süreniz 5 dakika ortalamasında planlanır ve DR testleri ile doğrulanır.

%100 KVKK uyumlu

CloudFlex Disaster Recovery as a Service Felaket Kurtarma servisleri ile verileriniz TIER III dizayn sertifikasyonuna sahip veri merkezlerimizde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak Türkiye’de barındırılır. Yurtdışında veri yedekleme ve saklamanın yasal süreçleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
Başa dön