Monitoring as a Service

Yönetilen Proaktif İzleme Hizmeti Nedir?

CloudFlex Monitoring as a Service hizmeti işletmelerin sistem altyapılarında var olan  tüm sistemlerin, network trafiğinizin ve uygulamaların 7/24 takip edilmesini, analizini ve raporlanmasını sağlar. Proaktif izleme, görev açısından kritik tüm uygulamalar için iş sürekliliği, daha hızlı felaket kurtarma ve daha kolay kapasite planlaması sağlar. CloudFlex Monitoring as a Service hizmetinin temel stratejisi; sisteminizde oluşabilecek sorunları en kısa sürede tespit etmek ve hızlı müdahalede bulunarak, son kullanıcılar etkilenmeden çözüme kavuşturmaktır.

cloudflex-monitoring
Bulutta Hizmet Olarak İzleme (MaaS), bulut bilgi işlem teknolojisinin ve geleneksel şirket içi BT altyapısı izleme çözümlerinin avantajlarını birleştiren bir kavramdır. MaaS, minimum yatırımla hızlı bir şekilde izleme çerçevesini benimsemek isteyen kuruluşlar için uygun olan yeni bir dağıtım modelidir.

CloudFlex Monitoring as a Service (MaaS) ile sunulan Hizmetler Nelerdir?

CloudFlex Bulut Teknolojileri ekibi tarafından Müşterilerimizin sistem ve altyapıları analiz edilerek çalışan sistemlerine en uygun izleme araçlarının kurulumları ve konfigürasyonları mühendis ekip tarafından gerçekleştirilir. Bilgi teknolojileri ekipmanlarınızın işlemci, ram, harddisk vs gibi donanım bileşenlerinin de yer aldığı tüm teknoloji altyapı ve servislerinin performanslarını 7 gün 24 saat izleyerek, olası donanım arıza ve performans problemleri ile ilgili olarak müşterilerimize alınması gereken önlemlerle birlikte detaylı raporlama sunarız.

Müşterilerimizin sistemlerinde oluşan arıza / hata ve gelen bildirimlere istinaden açılmış olan kayıtların analizi yapılarak sorun gidermenin ötesinde kalıcı çözüm bulabilmek adına mimari önerilerde bulunur ve önerilerimizin hayata geçirilebilmesi için gerekli teknik desteği sağlarız.

Sunucuları ve Sistemleri İzleme

Sunucu izleme, çalışma Süresi, CPU, Bellek ve Depolama gibi sunucu donanımının güvenilirliği hakkında bilgi sağlar. Altyapı varlıklarındaki işlevsel ve performans hatalarını belirlemede önemli bir araçtır.

Veritabanı İzleme

Veritabanlarının iş süreçlerini ve işlevlerini desteklemek için kullanılabilir olmasını sağlamak için proaktif bir temelde veritabanı izlemesi gereklidir. Veritabanı izleme aynı zamanda performans analizi ve eğilimleri de sağlar, bunlar da veritabanı mimarisinde ve sorgularında ince ayar yapmak için kullanılabilir, böylece veritabanını iş gereksinimlerinize göre optimize eder.

Ağ İzleme

Ağ kullanılabilirliği ve ağ performansı, ister LAN veya WAN ağı olsun, herhangi bir ağın başarılı kullanımını belirleyen iki kritik parametredir. Ağdaki kesintiler iş verimliliğini olumsuz etkiler ve normal operasyonları durma noktasına getirebilir. Ağ izleme, ağ performansı darboğazları ve ağ kesintisinin kaynağı hakkında proaktif bilgiler sağlar.

Depolama İzleme

Ağınızdaki güvenilir bir depolama çözümü, iş açısından kritik verilerin her zaman kullanılabilir olmasını sağlar. SAN, NAS, SAS ve RAID depolama cihazları için depolama izleme, depolama çözümünüzün en yüksek seviyelerde performans göstermesini sağlar. Depolama izleme, depolama cihazlarının kapalı kalma sürelerini azaltır ve dolayısıyla iş verilerinin kullanılabilirliğini artırır.

Uygulama İzleme

Farklı Windows, Linux ve diğer açık kaynaklı işletim sistemleri tabanlı uygulamalar için kaynak kullanımı, uygulama kullanılabilirliği ve kritik işlem kullanımı hakkında bilgi sağlar. Uygulama İzleme, birkaç dakikalık kapalı kalma süresini bile tölere edemeyen görev açısından kritik uygulamalar için çok önemlidir. Uygulama İzleme ile uygulama hatalarını oluşmadan önleyebilir ve sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bulut İzleme

Bulut İzleme Lokal ve Global üreticiler dahil herhangi bir bulut altyapısı için Bulut İzleme hizmeti, bulutta kaynak kullanımı ve performans hakkında bilgi verir. Bulut altyapısının şirket içi altyapıdan daha yüksek güvenilirliğe sahip olması beklenirken, bulutta kaynak kullanımı ve performans ölçütleri genellikle iyi anlaşılmaz. Bulut izleme, bulut altyapısını optimize etmek için kullanılabilecek kesin kaynak kullanımı ve performans ölçümleri hakkında bilgi sağlar.

Sanal Altyapı İzleme

ESX, Xen veya Hyper-V gibi ortak hipervizörlere dayalı Sanal Altyapı dağıtımına esneklik sağlar ve donanım arızalarına karşı artırılmış güvenilirlik sağlar. Sanal makinelerin ve ilgili altyapının izlenmesi, bellek, işlemci ve depolama gibi kaynak kullanımı hakkında bilgi verir.
CloudFlex ile

Hizmet Olarak İzlemenin (MaaS) Faydaları Nelerdir?

Kullanıma Hazır İzleme Aracı Girişi

CloudFlex Yönetilen İzleme Servisi, müşterileri adına donanım altyapısının kurulması, izleme aracı, yapılandırma ve uyarı ayarları ile ilgilenir. İzleme hizmeti alan tüm kullanıcılar bir internet tarayıcısı kullanılarak erişilebilen izleme panosunda oturum açarak kullanmaya hazır hale gelir.

Sıfır Bakım Maliyeti

CloudFlex Yönetilen İzleme Servisi müşterisi olarak, bir ağ operasyon merkezine yatırım yapmanız gerekmez. CloudFlex bunu müşterileri adına yaptığından, izleme masasını çalıştırmak için kurum içi kalifiye BT mühendislerinden oluşan bir ekibe yatırım yapmanıza da gerek yoktur.

Cloud Aware ve Cloud Ready

CloudFlex Yönetilen İzleme Servisi bulutta olduğundan, IaaS, BaaS, DRaaS, PaaS ve SaaS gibi diğer bulut tabanlı ürünlerle efektif olarak çalışır. CloudFlex Yönetilen İzleme Servisi, bir müşterinin sahip olabileceği tüm özel bulut dağıtımlarını izleyebilir.

İş Süreçleriyle Kolay Entegrasyon

CloudFlex Yönetilen İzleme Servisi, belirli iş koşullarına göre bir uyarı oluşturabilir. CloudFlex Yönetilen İzleme Servisi ayrıca, farklı kullanıcı gruplarının farklı düzeylerde uyarı alabilmesi için birden çok yükseltme düzeyini destekler.

Doğası Gereği 7x24x365 Kullanılabilir

CloudFlex Yönetilen İzleme Servisi bulutta konuşlandırıldığından, izleme panosunun kendisi 7x24x365 kullanılabilir ve her zaman her yerden erişilebilir. İzleme aracıyla ilişkili herhangi bir kesinti yoktur.
Başa dön